خانه / کاشت مو / آشنایی با کاشت مو به روش sut در کلینیک مایسا
کاشت مو
کاشت مو

آشنایی با کاشت مو به روش sut در کلینیک مایسا

فرآیند کاشت مو به روش SUT

مراحل کاشت مو به روش SUT مثل روش FIT یا Micro FIT است با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو بجای استفاده از هولدرهای دستی (در روش FIT) به وسیله دستگاه انجام می‌شود.

با استفاده از این دستگاه می‌توان فولیکول‌های مو را پیوند زد. این تکنولوژی احتمال آسیب گرافت‌های مو (بافت پیوندی) را بسیار پایین می‌آورد. در طول فرایند، ابزار برش داخل درم را فقط یک میلی متر باز می‌کند و تمام ساختار مو به وسیله دستگاه بیرون کشیده می‌شود. این کار در واقع به طور کامل ریسک جراحت فیزیکی به گرافت‌های مو (پیاز مو و آنچه پیاز مو را احاطه کرده است) را حذف می‌کند.

مزایای پیوند مو به روش SUT 

 • بدون جراحی، خون ریزی و درد
 • هیچ نوع اسکاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای کاشته شده وجود ندارد
 • تراکمی سه برابری نسبت به روش‌های سنتی ( FIT ) و ( FUT ) را می‌توان انجام داد
 • طبیعی بودن خط رشد و مهندسی آن به وسیله گروه مجرب کاشت مو
 • پرتی و از میان رفتن فولیکول‌های برداشت شده به صفر می‌رسند

در طول دو‌مین مرحله‌ی عمل کاشت مو ، زمانی گرافت‌ها کاشته می‌شوند، هولدرهای دستگاه بافت‌های پیوندی را به درون میکروبرش‌های تولید شده (برش بسیار ریز) در درم وارد می‌کنند. فرایند بیرون کشیدن فولیکول مو دقیق‌تر از این کار در سایر درمان‌هاست.

عمل کاشت مو SUT روشی است که به جهت کمترین تهاجم، کوتاه‌تر بودن دوره‌ی نقاهت آن در مقایسه با بقیه روش‌ها با کمترین نرخ عوارض برای بیمار اقتصادی‌تر است و اسکار‌های قابل مشاهده برای بیمار نسبت به روش کاشت مو FUT به جای نمی‌گذارد.

با به کار گیری دستگاه کاشت مو SUT پزشکان بهترین فولیکول‌های مو را استخراج می‌کنند و کوچکترین آسیب را بر جای می‌گذارند که بدون هیچ نشانه‌ای بهبود پیدا خواهد کرد.

این تکنولوژی اجازه‌ی به کارگیری از مناطقی غیر از پوست سر برای بیرون کشیدن فولیکول‌ها را می‍‌‌دهد. مو امکان دارد از سینه و یا از منطقه ریش پیوند شود. این مورد به شیوه قابل توجهی احتمال و امکان پیوند را افزایش می‌دهد. کاشت مو به روش SUT راه‌حل خوبی برای بیمارانی است که پیش از این به وسیله روش‌های FUT و ترکیبی تحت پیوند قرار گرفته‌اند. پیوندهایی که با روش SUT انجام می‌شود، سریع‌تر بهبود می‌یابند و ناراحتی کمتری دارند. بعد از یک ماه بیمار می‌تواند پشت موهایش را مدلی که می‌خواهد کوتاه کند بدون این‌که اسکارهایش دیده شوند. کارایی تکنیکی این وسیله به پزشک اجازه می‌دهد روی ابعاد زیبایی شناختی تمرکز کند.

کاندید مناسب کاشت مو به روش SUT

 • نقائص مو در نواحی ابرو، مژه، سبیل و ریش
 • طاسی بعداز ضربه
 • طاسی بعد از سوختگی
 • طاسی بعد از پرتو درمانی
 • طاسی تولید شده به وسیله التهابات پوست ( بعداز بهبودی )
 • اسکارهای بعد از جراحی
 • تکمیل تجدید درمان پوست سر مودار
 • آلوپسی ( طاسی ) آندروژنیک در مردان
 • نقائص مو در نواحی تناسلی
 • تجدید موهای سینه

عوارض کاشت مو به روش SUT 

عوارض روش کاشت مو SUT به حداقل رسیده است. البته موارد زیر شاید برای برخی اشخاص رخ دهد:

 • تورم ناحیه‌ی پیشانی ( امکان دارد در تعداد کمی از بیماران اگر خط رشد مو پایین باشد اتفاق افتد )
 • از دست دادن موهای خود شخص بعد از عمل ( احتمال دارد بعداز سه تا چهار ماه بعد از عمل اتفاق افتد که به هیچ وجه جای نگرانی نیست و پس از ریزش طبیعی مجدد موها از ریشه رشد خواهد کرد )

توصیه‌های روز کاشت مو به روش اس یو تی

سر را با شامپو شسته و از هیچگونه ماده‌ی الکل دار، ژل و یا نرم کننده استفاده نشود.

هنگام صبح یک وعده‌ی غذایی سبک میل شود و هر دارویی که هر روز مصرف می‌شود مانند داروهای بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و آسم را مصرف کرد.

یک لباس بی آستین پوشید و یک کلاه سبک بر سر گذاشت.

قبل از درمان منطقهای که قرار است پزشک متخصص عمل کاشت موT از آنجا مو برداشت کند را به طوری شیو باید کرد که ارتفاع موها ۱mm شود. بیمار یک لباس سرتاسر استریل خواهد پوشید. مراحل بسته به تعداد موهای پیوندی ۴ تا ۸ ساعت زمان خواهد برد. در حین پیوند مو مریض امکان تغییر وضعیت بدن و یا استراحت‌های کوتاه را دارد.

نکته ۱: قبل و بعد از درمان پزشک مستندات تصویری از بیمار تهیه و تنظیم می‌کند.

نکته ۲: فرآیند بی خطر بوده و همه‌ی امکانات نظیر بیمارستان، استریل و… یکبار مصرف هستند.

پیشنهادهای بعد از پیوند مو به روش SUT

در زیر به بعضی موارد توصیه شده که بایستی بعداز کاشت مو مورد توجه قرار گیرد اشاره کرده ایم . برای مطالعه کامل توصیه های پس از کاشت به صفحه اختصاصی توصیه های پس از پیوند مو مراجعه نمایید .

بیمار فارغ از هیچ مدل پانسمان مرخص خواهد شد و احتمال دارد نیاز باشد یک کلاه سبک بر سر بگذارد. چندین ساعت استراحت توصیه می‌شود. به بیمار سفارش می‌شود، الکل، سیگار یا تنباکو مصرف نکند. در صورت داشتن درد مریض احتمالا از آنالژزیک‌ها نظیر پاراستامول یا پیرالژینوم استفاده خواهد کرد.

کمپرس سرد نیز می‌تواند هر دو ساعت برای چند دقیقه استفاده شود. برای چندین روز بعداز عمل کاشت مو هنگامی که بیمار می‌خواهد بخوابد سر باید تقریبا تا زاویه ۴۵ درجه بالا آورده شود. تا سه روز بعداز پیوند مو بیمار احتمال دارد احساس خارش خفیفی در نواحی عمل شده داشته باشد. احساس بی حسی نیز امکان دارد چندین روز تا چند هفته احساس شود.

یک روز بعد از جراحی مریض قادر است سرش را زیر دوش با استفاده از آب گرم برای ۵ تا ۱۰ دقیقه بشوید البته نباید بخش‌های عمل شده را لمس کرد. از حوله یا خشک کن مو استفاده نشود. سر را همان گونه که در بالا گفته شد برای ۴ تا ۵ روز بعد از درمان شست.

احتمال دارد پیشانی متورم شود که در برخی بیماران اتفاق می‌افتد و احتمالا ۲ تا ۴ روز باقی بماند. در صورت افزایش تورم با پزشک باید مشورت شود.

از فعالیت خسته کننده‌ی فیزیکی تا هفته‌ی دوم، از شنا کردن در استخرهای شنا تا سه هفته و از قرار گرفتن در معرض نورآفتاب یا روی تخت‌ها حمام آفتاب گرفتن تا ۶ هفته دوری شود. بهتر است تا ۳ هفته از تولیدات ضد آفتاب استفاده شود.


هزینه کاشت مو به روش SUT

بر مبنا کیفیت و تراکم مویی که باید کاشته شود دارد هزینه کاشت مو به روش SUT مختلف است. هزینه کاشت مو به روش SUT حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان است. مراحل کامل شدن تراکم طبیعی موها اکثر وقت‌ها با دوبار کاشت مو بدست می‌آید که روش SUT این قابلیت و امکان را بدون نقص مهیا می‌کند. تعداد فعالیت‌ها بستگی به سطح ناحیه‌ی بدون موی سر، کیفیت و اندازه‌ی بافت پیوندی استفاده شده و ویژگی‌های شخصی بیمار دارد.


رشد و ریزش موها بعداز عمل کاشت مو به روش SUT

در طول ۱ تا ۳ روز پیازهای مو کاشته شده ریشه دار می‌شوند. بعد از ۵ روز می‌توان از شامپوی بچه استفاده کرد و نواحی عمل شده را به آرامی ششست و شو داد. زخم‌ها در طول ۷ تا ۱۴ روز بعداز عمل می‌افتند.

از افتادن پیازهای مو کاشته شده همراه با زخم‌ها نترسید تا‌زمانی‌که محل پیوند خون ریزی نکند پیازهای موی کاشته شده در محل صحیح خود باقی می‌مانند. موهای کاشته شده تا ۳ ماه رویش دارند و سپس دچار ریزش می‌شوند. این تاثیر شوک جراحی است که فولیکول موی پس از آن برای ۱۰ تا ۱۴ هفته وارد فاز استراحت خویش می‌شود.

سپس مو شروع به رویش منظم خواهد کرد. رشد بدون نقص مو بعد از پیوند مو احتمال دارد تا ۱ سال طول بکشد.

در طول مرحله‌ی اولیه‌ی رویش التهاب خفیفی احتمالا به جهت رویش موهای جدید زیر اپیدرم ایجاد شود که با تاول‌های کوچک التهاب را نشان می‌دهد. این التهابات بعد از استفاده از کمپرس گرم کاهش پیدا می‌کند.

اسکارها در منطقه‌ی اهدا کننده بعد از دو هفته به سختی قابل مشاهده هستند علاوه بر این به جهت رشد موهایی که برای کاشت مو کوتاه شده بودند پوشانده می‌شوند. فولیکول‌هایی که به درستی پیوند شده باشند تا دوره پایان عمر بیمار مو تولید خواهند کرد. بعد از تقریبا دو هفته یک مشاوره‌ی پیگیری پزشکی موردنیاز اس.

 


توصیه‌های قبل از عمل کاشت مو به روش SUT 

۷ تا ۱۰ روز قبل از درمان، مریض باید یکسری تست آزمایشگاهی واجب انجام دهد که شامل CBC ، BUN ، CREATININ ، PT ، PTT، HIV، HbsAg ، HbsAb ، HCV  است.

چنانچه مریض سیگار می‌کشد توصیه می‌شود دست‌کم ۲۴ ساعت قبل از شروع عمل کاشت مو از سیگار کشیدن پرهیز کند. از مصرف الکل از سه روز قبل از درمان باید پرهیز شود. از ۱۰ روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف آسپرین یا داروهای ضد التهاب باید خودداری شود. از مصرف داروهای حاوی ماینوکسیدیل دستکم ۳ هفته قبل از عمل کاشت مو باید پرهیز کرد.

۷ روز قبل از پیوند مو ترکیبات مولتی ویتامین مصرف نشود چون احتمال دارد مقدار خونریزیی را در زمان درمان افزایش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *